Ви їм допомогли

Білобривка Христина

2013 03 02 Переглядів: 3968



 


08.12.1997 р.н. Діагноз - лімфома


 

 

Минулого вересня Христинка разом із однолітками пішла до школи в своєму рідному селі Небилів Рожнятівського району, планувала дуже багато встигнути і вивчити впродовж цього року. Задумувалася і про свої перші кроки у доросле життя, адже вчилась у випускному – дев’ятому класі. Батьки хотіли, щоб донечка продовжила сімейні традиції і обрала для себе лікарський фах. Христинка обіцяла подумати…
 
 
Але доля піднесла родині Білобривок страшне випробування, в їхнє життя увірвалося жахливе слово – рак.  15 вересня Христинка захворіла на пневмонію. Три дні була дуже висока температура, після чого провели ренген і МРТ-сканування, які виявили пухлинний утвір у верхньому та передньому середньостінні. Здійснена в подальшому трепанація пухлини і гістологічне обстеження, що проводилось у Львові, а потім і в Інституті раку (Київ), встановила дуже складний діагноз – Hodgkin's lymphoma (лімфома Ходжкіна).
 
 
Діагноз, встановлений 17 жовтня, став надзвичайним потрясінням для сім’ї, але часу на розпач не залишалося. Необхідно було терміново розпочинати боротьбу за життя, тож уже 25 жовтня Христинка приступила до хіміотерапевтичного лікування. З того часу Христинка пройшла три блоки хіміотерапії, ще три блоки, згідно протоколу – попереду. Кожен наступний блок давався Христинці все складніше. Особливо велику паузу в хіміотерапевтичному лікуванні довелося зробити після третього блоку, який закінчили 31 січня. У дівчинки сильно впали аналізи, крім того з’явилися супутні ускладнення. Довелося неодноразово вливати кров і тромбоконцентрат, впродовж цілого місяця три рази на день вливали антибіотики. Тепер батьки разом з лікарями надіються на позитивну динаміку показників крові, що дозволить найближчими днями продовжити хіміотерапію.
 
 
Для Христинки залишається актуальною проблема пошуку донорів. І надалі потрібні донори А(ІІ) Rh(-). Знайти донорів в Івано-Франківську, не маючи тут знайомих, їм надзвичайно складно. А попереду в Христинки ще довге і складне лікування, впродовж яких вона потребуватиме донорської підтримки, тому батьки Христинки і фонд «Ти-Ангел» звертається до івано-франківців з другою групою крові негативного резусу, які могли би стати донорами, зателефонувати мамі Христинки – 097 79 59 545.
 
 
Христинка любить читати, особливо захоплюється фантастикою. Дома двічі перечитала всі книжки про Гаррі Поттера. Продовжує багато читати і в лікарні, рятуючись таким чином від постійних роздумів про хвороби, аналізи, ліків. Улюбленим письменником називає Артура Конан Дойла.
 
 
Хвороба розлучила Христинку з татом і з молодшим братиком Степанчиком, які живуть в Небилові і не мають змоги часто провідувати сестричку з мамою в лікарні. Степанчик на один рік і вісім місяців молодший від Христинки, ходить у восьмий клас. Після школи Степанчик змушений самостійно доглядати за будинком і за худобою, поки тато не прийде з роботи. До хвороби, - згадує мама Христинки, - діти не завжди поводились дружно, часто не могли поділити іграшки, чи якісь інші дрібниці, бувало навіть билися. Але випробування, яке випало на долю Христинки, відразу залишило позаду всі ці непорозуміння. Степанко і Христинка зараз дуже сумують один за одним, щодня довго і гарно розмовляють телефоном, переживають, коли іноді не мають змоги зустрітися хоча б в суботу, або неділю.
 
 
Мама, тато та братик Христинки звертається до всіх небайдужих людей з проханням допомогти їм у боротьбі з цією страшною недугою.
 
 
 
Домашня адреса: вул. Незалежності, буд. 30, с. Небилів, Рожнятівський р-н., Івано-Франківська обл.